This weekend the recommendation of our Sports Agenda is the football game that played on Regional 2ª CD. Dénia B versus Calpe CF., a district where dianenses duel directing kids Nando Boluda they can get the lead in the standings.
FRIDAY FEBRUARY 27
INDOOR FOOTBALL
20: 45 Lino Roselló --- Bar Trinquet Acydma (La Xara)
BASKETBALL
17:30 Dénia Básquet --- CB. Ses Salines Friendly (Joan Fuster Pavilion)
21: 15 Dénia Basketball --- NB. Alcoi Senior F. (Joan Fuster Pavilion)
SATURDAY FEBRUARY 28
FOOTBALL
10:15 FB. Dénia E --- UD. Benissa B Benjamin (Field Diego Mena)
10: 15 FB. Dénia E --- UD. Benissa B Alevín (Diego Mena Field)
10:30 FB. Dénia D --- Piles CF. Childish (field Rodat)
11: 30 FB. Dénia A --- Teulada-Moraira Benjamín (Diego Mena Field)
11: 30 FB. Dénia A --- Teulada-Moraira Alevín (Diego Mena Field)
12: 15 FB. Dénia B --- Pego CF. Children's (Rodat Field)
16: 15 FB. Dénia B --- Pego CF. Cadet (Rodat Field)
18: 00 FB. Dénia D --- Piles CF. Cadet (Rodat Field)
INDOOR FOOTBALL
12: 30 FB. Dénia --- Racing Novelda Cadete (Municipal Pavilion)
16: 00 Il Fratelli --- Rte. La Fontana Acydma (2 Burrows)
16: 00 H. Nou Romá --- Nova Recall Acydma (Sports Center)
16:30 The Marine --- Casa Miguel Juan ACYDMA (Madrigueres 1)
17: 15 King Stock --- Els Poblets Acydma (Sports Center)
18: 00 Trafficluna --- Inm. Promarina Acydma (Burrows 1)
20: 15 FB. Dénia --- The Youth Rectory (Municipal Pavilion)
HANDBALL
10:00 Garbi Dénia --- CH. San Joan Cadete (Municipal Pavilion)
18: 00 Garbi Dénia --- CB. Santa Pola Senior (Municipal Pavilion)
BASKETBALL
10: 15 Dénia Basketball --- CB. Claret Infantil F. (Joan Fuster Pavilion)
10: 15 Dénia Basketball --- CB. Pedreguer Infantil M. (Joan Fuster Pavilion)
12: 15 Dénia Basketball --- CB. The Vila Alevín M. (Joan Fuster Pavilion)
12: 15 Dénia Basketball --- CB. Cabo Mar Alevín F. (Joan Fuster Pavilion)
17: 00 Dénia Basketball --- CB. Innova Senior M. (Joan Fuster Pavilion)
19: 00 Dénia Basketball --- CB. Horta Junior M. (Joan Fuster Pavilion)
SUNDAY MARCH 1
ROWING
08: 00 VII Day SUMA (Puerto de Denia) league
FOOTBALL
09: 00 C. Ricardo Mañas --- Rte. La Senia Veterans (Rodat field)
10: 00 CD. Dénia B --- Calpe CF. Youth (Diego Mena Field)
10: 30 CD. Eurolatins --- The Veterans Verger (Rodat Field)
12: 00 C. Don Jamón --- T&T Veteran Reciclats (Rodat Field)
12: 00 CD. Dénia A --- UD. Juvenile Canals (Diego Mena Field)
BASKETBALL
12: 15 Dénia Basketball --- SD. Carolinas Cadete F. (Joan Fuster Pavilion)
12: 15 Dénia Basketball --- CB. Bellreguard Cadete M. (Joan Fuster Pavilion)
17: 00 Dénia Basketball --- CB. L`Alfás Junior F. (Joan Fuster Pavilion)
19: 00 Dénia Basketball --- CB. Onil Senior F. (Joan Fuster Pavilion)