The two teams that share the leadership in the ACYDMA regional league, face each other in the duel that will be played on Saturday at the 18: 30 hours on the municipal sports center track. Both come to this day equal to 41 points and there is no doubt that it is our recommendation in the 23 and 24 Sports Agenda for January.
Saturday January 23
FOOTBALL
09:30 FB Dénia B - UD Ondarense B Benjamín (field Rodat)
09_30 FB Dénia B - UD Ondarense B Alevín (Rodat Field)
10:00 FB Dénia C - UD Carcaixent Infantil (Field Diego Mena)
10:45 FB Dénia D - Vila-Joiosa CF To Benjamin (Campo Rodat)
10:45 FB Dénia D - Vila-joiosa CF A Alevín (Rodat Field)
11:30 FB Dénia C - UD Carcaixent Cadete (Diego Mena Field)
12:00 FB Dénia A - Calpe CF A Prebenjamín (Rodat Field)
12:00 FB Dénia C - Calpe CF B Prebenjamín (Campo Rodat)
15:30 FB Dénia A - Lacross Babel A Children's (Rodat Field)
16:00 CD Dénia A - Alcoyano B Youth (Diego Mena Field)
17:00 FB Dénia A - Lacross Babel A Cadet (Rodat Field)
18:00 CD Dénia B - Olympic Youth CD (Diego Mena Field)
INDOOR FOOTBALL
16:00 Dénia Futsal -- Paidos Dénia Cadete (Municipal Pavilion)
16:00 Baleària -- Esports Colau Acydma (Madrigueres)
16:00 Il Fratelli - B. Trinquet Acydma (Sports Center)
17:00 Nova Recal - B. Aguilar Acydma (Burrows)
17:15 Fontana - Proyesplac Acydma (Sports Center)
18:00 Dénia Fútsal - ADAE Simancas 2nd Division B (Municipal Pavilion)
18:30 Nou Romá - Bioklimatica Acydma (Sports Center)
19:30 C. Miguel Juan - La Xara Acydma (Sports Center)
20:00 Paidos Dénia - Castalla FS Juvenil (Municipal Pavilion)
BASKETBALL
09:00 Dénia Básquet - Paidos Dénia Benjamín (Joan Fuster Pavilion)
10:30 Dénia Basketball - Valencia Children's Basketball M (Joan Fuster Pavilion)
12:30 Dénia Basketball - Claret Basketball Cadet F (Joan Fuster Pavilion)
17:00 Dénia Basketball - At Montemar Senior M (Joan Fuster Pavilion)
19:00 Dénia Basketball - CB Benissa Senior M Zonal (Joan Fuster Pavilion)
HANDBALL
12:00 Garbi Dénia - CB Maristas Alicante Infantil M (Municipal Pavilion)
Sunday January 23
FOOTBALL
09:00 International FC - Imper. Claua Veterans (Rodat Field)
10:00 FB Dénia B - At Callosa Infantil (Diego Mena Field)
10:30 C. Don Jamón - The Verger Veterans (Rodat Field)
11:30 FB Dénia B - At Callosa Cadete (Diego Mena Field)
12:00 Colombians FC - QFincas Veterans (Rodat Field)
BASKETBALL
10:00 Dénia Basketball - CB Joventut Xàbia Cadete M (Hall Joan Fuster)
12:00 Dénia Basketball - CB Pedreguer Infantil F (Joan Fuster Pavilion)
12:15 Dénia Basketball - CB L`Alfás Infantil M (Joan Fuster Pavilion)
17:00 Dénia Basketball - CB San Blas Infantil F (Joan Fuster Pavilion)